İçeriğe atla
su kaçağıbulma beşiktaş telefon

Su Borusu Su Kaçağı Bulma İşlemleri

Beşiktaş su tesisatında meydana gelen en masraflı sorun su kaçağıdır.

Su kaçakları, daha çok eski binalarda meydana gelir.

Bu nedenle beşiktaşta sık sık su kaçakları ile karşılaşırsınız. Tarihi binalarında kullanılan su borularının yıllar içerisinde deforme olarak su sızdırması kısa süre içerisinde bütün evde hissedilerek ortaya büyük bir sorun çıkarır.

Ev ya da iş yerinizde karşılaştığınız su kaçakları çeşitli nedenlerle ortaya çıkan ve erken müdahale edilmesi gereken bir problemdir. Su borularındaki sızmalar daha çok fayans altları veya duvar aralarında olduğundan su kaçağı sorununu hemen anlayamayız.

Su kaçağı sorununu genelde alt katınızda oturan komşunuz size haber verir.

Çünkü su kaçağı sorunu eğer bir apartman dairesinde meydana geldiyse ve zamanında müdahale edilmediyse hiç kuşku yok ki alt kata da su sızdıracaktır.

Su sızıntıları zamanla betonu çürüterek alt kata ve sağa sola su sızdırır bu nedenle tespit edilmesi de hiç kolay değildir. Su kaçakları yapınızda gözle görünmediği yerde olduğundan ve su sızıntılarının her tarafa eşit bir şekilde dağılmasından, pek kolay tespit edilebilen bir sorun değildir.

Bu nedenle günümüzdeki çoğu tesisat firması klasik yöntemler uygulayarak su kaçağı sorununuzu kırarak ve dökerek tespit etmektedir. Patlayan su borusuna ulaşmak için tesisat sisteminde yer alan bütün boruların kırıldığı bu yöntemde sizlere  hem parasal açıdan hem de temizlik ve yeniden onarım işlemi için vakit olarak da ciddi kayıplar yaşatırdı.

Günlerce kırılan yerlerin molozlarını atmakla uğraşırdınız. Bu nedenle bütün planlarınız alt üst olurdu. Klasik yöntemin zahmeti ve masrafına alternatif, neredeyse sıfır masraf ve zahmetle su kaçağını bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Nasıl mı?

beşiktaş kırmadan dökmeden su kaçağı bulma servisimiz, su borularında meydana gelen patlamaları akustik dinleme diye adlandırılan cihaz sayesinde noktasal olarak tespit etmektedir.

Akustik dinleme ile ev ya da işyerinizdeki tesisat borularının tamamı dinlenilir ardından su sesine karşı hassas hale getirilen akustik dinleme ile su kaçağı sorunu noktasal olarak tek bir fayansın  altında tespit edilir.

Alanında uzman ekip arkadaşlarımız akustik dinlemenin noktasal olarak tespit ettiği yeri kırarak altında tamir işlemini gerçekleştirir. Eskisi gibi rastgele kırma dökme işlemi yapılmadan tek bir seramiğin altında tamir işlemi gerçekleştirilerek sizlere garanti verilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir